Contact Us

President: Eric Couture
BAS Maintenance
Phone: 705 718-4446
E-mail: cupepresident1310@outlook.com
Vice-President:  Linda Lidster
Eastview S.S.
Phone: 705-718-4272
E-mail:  cupevice1310@outlook.com

Recording Secretary: Barb Canning

 

E-mail: cupesecretary@outlook.com

Treasurer: Michelle Lemieux

Elmvale District H.S.

Phone:
E-mail: cupetreasurer1310@outlook.com

Area 1 Steward:  Karen Pennington

Innisdale S.S
Phone: 519-525-0588
E-mail: area1stewardcupe1310@gmail.com

  • Adult Learning Center Barrie
  • Alternative Education Barrie
  • Allandale Heights
  • Andrew Hunter
  • Assikinack
  • Codrington
  • Cundles Heights
  • Johnson Street
  • Hillcrest Barrie
  • Maple Grove
  • Steele Street
  • Portage View
  • Barrie North
  • Eastview

Area 2 Steward: Brendan Burke

Eastview S.S

Phone:705-828-1780
E-mail:area2stewardcupe1310@gmail.com

  • Adult Learning Center Orillia
  • Alternative Education Center Orillia
  • Ardtrea
  • Brechin
  • Couchiching Heights
  • Cumberland Beach
  • David H.Church
  • East Oro
  • Guthrie
  • Harriett Todd
  • Hillcrest Orillia
  • Lions Oval
  • O.D.C.V.I.
  • Marchmont
  • Mount Slaven
  • Park Street
  • Rama
  • Regent Park
  • Shanty Bay
  • Twin Lakes
  • Uptergrove
  • W.R.Best
  • Warminster

Area 3 Steward: Mario Emestica

Mundy’s Bay P.S.

Phone:705-309-2505
E-mail:area3stewardcupe1310@gmail.com

  • Adult Learning Center Midland
  • Emma King
  • Elmvale D.H.S.
  • Forest Hill
  • Huronia Centennial
  • Terry Fox
  • West Bayfield
  • Coldwater
  • Bayview
  • James Keating
  • Hillsdale
  • Moonstone
  • Huron Park
  • Port McNicoll
  • Parkview P.S.
  • Victoria Harbour
  • Waubaushene
  • Wyevale
  • Midland S.S.
  • Penetang S.S.

Area 4 Steward: Mike Beleskey
Project Team Custodian
Phone: 705-279-8807
E-mail:  area4stewardcupe1310@gmail.com

  • Adult Learning Center Collingwood
  • Alternative Education Center Collingwood
  • Angus Morrison
  • Admiral P.S.
  • Baxter
  • Birchview Dunes
  • Byng
  • Cameron Street
  • Clearview Meadows
  • Education Center
  • Connaught
  • Frederick Campbell
  • Duntroon
  • Minesing
  • Mountain View
  • New Lowell
  • Notttawa E.S.
  • Nott-Creemore & Annex
  • Worsley E.S.
  • Pine River
  • Tosorontio
  • Collingwood C.I
  • Stayner C.I

Area 5 Steward: Kim Bosch-Grillo

Alcona Glen E.S

Cell Phone: 705-716-4545

E-mail: area5steward@gmail.com

  • Learning Center Alliston
  • Alternative Learning Center Alliston
  • Learning Center Bradford
  • Alternative Learning Center Bradford
  • Adjala
  • Bradford P.S.
  • Fred C.Cook
  • Alliston Union
  • Fieldcrest E.S.
  • Cookstown P.S.
  • Earl Rowe
  • Ernest Cumberland
  • Innisfil Central
  • Beeton
  • Killarney Beach
  • Tec North
  • Wm.Osler
  • Tec South
  • W.H.Day
  • Tottenham
  • Banting M.H.S.
  • Bradford D.H.S.

Area 6 Steward:  Louise Babineau
Innisdale S. S

Phone: 705-627-0551
E-mail:area6stewardcupe1310@gmail.com

  • Alcona Glen
  • Algonquin Ridge
  • Ardagh Bluffs
  • Bear Creek S.S.
  • Ferndale Woods
  • Goodfellow
  • Hewitts Creek
  • Holly Meadows
  • Innisdale S.S.
  • Mapleview Heights E.S.
  • Nantyr Shores S.S.
  • Sunnybrae
  • Trillium Woods
  • W. C.Little E.S.
  • Warnica
  • Willow Landing

Maintenance Steward:  Roland Belcourt
Phone:
E-mail: maintenancesteward1310@gmail.com

  • Paul’s Maintenance shop
  • Collingwood Maintenance shop
  • Education Center Maintenance shop

Sergeant-at-Arms: Lee Ann Freeman

3 Year Trustee: Misty Archer
2 Year Trustee: Katie Brunner
1 Year Trustee:  Phil Canning